Yapı Kimyasalları ⎪Yeraltı Katkıları

Polisan Holding bünyesinde 1968 yılından beri faaliyetlerini sürdürmekte olan Polisan Kimya Sanayi A.Ş., 2017 yılında yeraltı sektörüne yatırım yapma kararı aldı. Dilovası Tesisleri’nde madencilik ve tünelcilik projelerinde kullanılmakta olan kimyasalların üretimini gerçekleştirmekte olan Polisan Kimya, 50 yıllık kimya tecrübesiyle yeraltı kimyasalları sektöründe öncü kuruluşlardan biri olmayı hedefliyor.

Yeraltı sektöründe tecrübeli ekibiyle müşterilerin taleplerine ve problemlere çözümler sunan Polisan Kimya, püskürtme beton teknolojisindeki ilerlemelere paralel olarak yüksek performanslı alkali ve alkali içermeyen priz hızlandırıcı katkılar, süper ve hiper akışkanlaştırıcı katkılar ile hidratasyon kontrol katkıları ile çözüm ortaklığı yapıyor.

TBM (tünel açma makinesi) teknolojisindeki ilerlemelere paralel olarak mekanik ve jeolojik problemlere karşı yüksek performanslı katkılar ile çözüm sunulabilmektedir. En önemli kriter ise problemi kavrayıp doğru çözümler sunabilecek ve projeye teknik destek sunabilecek ekibin tecrübesidir. Bu anlamda Polisan Kimya; pasa basınçlı (EPB), çamur basınçlı (Slurry) ve sert kaya TBM’lere yönelik kimyasalların üretimini Kocaeli’deki tesisinde gerçekleştirmektedir.